产品货号:
Z26786
中文名称:
SIN3A抗体
英文名称:
Anti-SIN3A Antibody
产品规格:
50μl|100μl|150μl
发货周期:
1~3天
产品价格:
询价
| 抗体名称 | Anti-SIN3A Antibody |
| 指标别名 | KIAA0700;SIN3A |
| 克隆性 | Polyclonal |
| 检验物种 | human,rat |
| 应用范围 | WB,IHC,IF,ICC/IF,FCM,ELISA |
| 基因名称 | SIN3A |
| 抗体来源 | Rabbit |
| 抗体类型 | IgG |
| 免疫原 | E.coli-derived human mSin3A/SIN3A recombinant protein (Position:Q8-E918). |
| 实际分子量 | 150KD |
| 成分 | 500μg/mL antibody with PBS,0.02% NaN3,1mg BSA and 50% glycerol. |
| 纯化方式 | Immunogen affinity purified. |
| 浓度 | 500μg/mL |
| 产品形态 | 溶液 |
| 保存条件 | 12 months from date of receipt,-20℃ as supplied.6 months 2 to 8℃ after reconstitution.Avoid repeated freezing and thawing. |
| 背景资料 | Paired amphipathic helix protein Sin3a is a protein that in humans is encoded by the SIN3A gene.The protein encoded by this gene is a transcriptional regulatory protein.It contains paired amphipathic helix (PAH) domains,which are important for protein-protein interactions and may mediate repression by the Mad-Max complex. |
| Uniprot ID | Q96ST3 |
| 推荐配套试剂 | Biorab recommends Enhanced Chemiluminescent Kit with anti-Rabbit IgG (ZN1926) for Western blot,and HRP Conjugated anti-Rabbit IgG Super Vision Assay Kit (ZN1865) for IHC(P). |
| 基因名全称 | SIN3 transcription regulator family member A |
| 蛋白名全称 | Paired amphipathic helix protein Sin3a |
| 推荐稀释比 | Western blot (WB) 1:500~2000 Immunohistochemistry in paraffin section (IHC) 1:50~400 Immunofluorescence (IF) 1:50~400 Immunocytochemistry/Immunofluorescence (ICC/IF) 1:50~400 Flow cytometry (FCM) 1~3μg/1×106 cells ELISA 1:100~1000 (Boiling the paraffin sections in 10mM citrate buffer,pH6.0,or PH8.0 EDTA repair liquid for 20 mins is required for the staining of formalin/paraffin sections.) Optimal working dilutions must be determined by end user. |
相关搜索:SIN3A抗体,SIN3A多抗,Anti-SIN3A Antibody
